BIO

„Mistrzowie grają dotąd, aż grają dobrze.” – Billie Jean King

Ewa Dolska

Urodzona 8 lutego 1985 r. w Słupcy. Polska aktorka, wokalistka, songwriterka, pedagog. Wychowała się w artystycznej rodzinie. Uczęszczała do Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile w klasie fortepianu. Uczyła się także przez kilka lat śpiewu operowego. Odnalazła się jednak najlepiej w śpiewie rozrywkowym. W 2014 roku ukończyła studium aktorskie. Brała udział w wielu warsztatach aktorskich oraz wokalnych m.in. w Intensywnym Kursie Aktorskim w Teatrze Baza, weekendowym kursie aktorskim w Akademii Sztuki i Kultury, Europan Vocal Camp i wiele innych. Stale doskonali swój warsztat aktorki oraz muzyczny podczas prywatnych lekcji aktorstwa i śpiewu. Twierdzi, że im więcej wie – tym mniej wie. Dlatego też ciągle poszukuje nowych wyzwań.

Doświadczenie

Aktorka ma doświadczenie zarówno w pracy na deskach teatru jak i przed kamerą. Można ją zobaczyć w serialach, filmach oraz reklamach. Najnowsza produkcja z jej udziałem to serial „Skazana”, gdzie gra Teresę Falbańską „Falbane”. Koncertowała zarówno w kraju jak i zagranicą. Występuje sama jak również z bratem Tomaszem Dolskim – wirtuozem skrzypiec lub z siostrą Anną Dolską – pianistką. Poza kształceniem muzycznym i aktorskim Ewa ukończyła w 2008 r. Akademię Ekonomiczną w Poznaniu, wydział ekonomii – kierunek Turystyka i Hotelarstwo uzyskując tytuł mgr ekonomii. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe na wydziale pedagogiki: przygotowanie pedagogiczne oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.
Artystka kocha pracę z dziećmi. Prowadzi dla nich warsztaty zarówno aktorskie jak i wokalne. Ponadto Ewa jest motocyklistką i wielką miłośniczką psów. Uwielbia czytać książki. Obecnie w sieci dostępne są dwa teledyski artystki do utworów: „Coffee Cream” oraz „Zainfekowana”. Jej sercu bliski jest cały wachlarz gatunków muzycznych. Obecnie pracuje nad materiałem na swoją wymarzoną debiutancką płytę.